Elektronik sigara içenler fazlaca kullanışlı ve ergonomik olduğu için ergenler başta olmak suretiyle birçok şahıs tarafınca tercih edilmektedir. Oldukça hafifçe ve şık bir tasarımı vardır. Sigaraların içinde baz nikotin yerine toz nikotin kullanılmaktadır. Pod mod cihazları kullanıldığında nikotinin tadını daha fazlaca hissedebilirsiniz. Geleneksel sigaralarla benzerlik gösterse de daha gelişmiş halidir. E sigaraların birçok aroması ve likidi bulunur. İnsanlar tercih ettikleri ürünleri daha fazlaca tercih etmektedir. Elektronik sigara şarj ile çalışan bir alettir. Özellikle sigara bağımlılığından kurtulmak için kullanılan bu e-sigaralar çok idealdir. Tütün sigarasında aranılan özellikleri karşılamaktadır.


Elektronik Sigara Özellikleri


Elektronik sigara alımında öncelikle sigaranın kalitesine bakılmalıdır. Kalite öncelikle ambalajından anlaşılır. Ambalaj ve jelatin doğrulama kodu ile birlikte bandrol olan ürünleri seçmeniz gerekir. Paket içinde ne olduğu de önemlidir. İçeriği muntazam test ettiğinizde noksan araç-gereç yada araç-gereç kalitesine müsait olmayan yan mamüllerin kutu arasında olması düzmece ürün olabilme ihtimalinin göstergesidir. Ürünün kalitesi fazlasıyla önemlidir.


E sigara alımında kaliteli bulunmasına dikkat edilmelidir. E-sigara modelleri fazlasıyla sağlam ve kalitelidir. Orijinal olan elektronik sigaralar ultra çekim performansı gösterir. Kaliteli firmalardan satın alınan mamüllerin bütün içinde ne olduğu kaliteli olur. E-sigara modelleri hem şık bununla birlikte performansı yüksek olmalıdır.


E-Sigara Kullanımı


Elektronik sigaralar gelişmiş yapıdadır. Elektronik sigaralar kullanıcıların ihtiyacına bakılırsa devamlı olarak gelişmektedir. Yeni teknoloji ile de vakit geçtikçe iyi bir hal almaktadır. Markalara ve modellere bakılırsa parçalar ve aygıt kullanması değişim göstermektedir. Bu değişimler gözükse bile temelinde tümünün rolü aynıdır. Basit adımlar ile kısa zamanda e sigara içimini yapabilirsiniz. Kutudan çıkan parçalar birleştirilerek hemen sonra aygıt şarj edilmelidir.


Gerekli likitler takıldığında içmeye hazır duruma gelir. Elektronik sigara geleneksel sigara tadında ve aroması da çok hakimdir. E-sigaralar batarya desteğiyle şarj edilmektedir. Bir atomizerden oluşur. Atomizer içerisine konulmuş olan aromalı sıvılar ile buhara dönüşür ve sigaralar bu halde içilebilmektedir.


E Sigaranın Avantajları


Ateşleme evresi geleneksel sigaradaki şeklinde olmaz. Farklı bir sistemle çalışmakta ve bu sebepten ötürü zift, katran şeklinde lüzumsuz ve zararı dokunan maddeler meydana gelmez. Seçimlere bakılırsa müsait nikotin dozajı ile birlikte kendi zevklerinize ve damak tadına bakılırsa aroma haline gelmiş bir elektronik sigara kullanabilirsiniz. Elektronik sigara modelleri değişim göstermekte ve her defasında bu sigaralar yenilenmektedir. E sigaralar müsait fiyattadır.


Geleneksel sigaraya ödenen parayı ödemez ve bu halde karlı çıkarsınız. Sigara için kullanılan bütçeden minimum 5 kat daha fazlaca kar elde etmiş olursunuz. Kül tablaları, sigara külü, zift, nikotin, çakmak ve duman şeklinde hastalık verici durumlar ortadan kalkar. Geleneksel sigaraya alışkınsanız ama kül vb. şeylerden rahatsız oluyorsanız e-sigaraya kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.


Elektronik Sigara Parçaları


Kullanılan e sigara mekanik bir alettir ve birtakım parçaları birleşimi ile oluşmuştur. Bu parçaların ne olduğu bilinirse e-sigara kullanımında kolaylık sağlarsınız. Çünkü kimi vakit e sigarayı sökmeniz ve temizlemeniz gerekir. Veya elektronik sigara da bir mesele yaşandığında hangi parça yada kavramı ilgilendiren sıkıntı bulunduğunu anlayabilmek fazlaca önemlidir. E sigara parçaları ve terimler şu şekildedir:


Atomizer: Elektronik sigaranın çalışmasını etkileyen mühim parçalardandır. Su buharının çıkmasını elde eden atomizer antet ve likit konulduğu tank bu parça arasında bulunur. Ayrıca pamuk ve elektriğe bobin de bu başlıkta yer alır. Likit tank arasında saklanmasından sonrasında mekanik sistemi de pamuğa ulaştırmakta ve su buharının çıkma işlemi gerçekleşir.


APV: Güçlü bir buğu çıkması için kullanılan bir parçadır. Bu bölüme gelen voltaj ayarlarını değişiklik yapma özelliği bulunur. Kartomizer: Atomizer sistemi ile beraber kullanılan parçadır. Dayanıklı parça bulunmasına karşı herhangi bir arıza anında içerisindeki parçaların değişimi olmaz. Clearomizer: İçindeki likit düzeyinin görülebilecek şeklinde saydam renklerde tanklara haiz parçadır. Bobin sarımı ve fitil ile beraber likitin su buharına dönmesi ile gerçekleşmektedir.


Auto Hava Kontrol: Düğmeye basılarak su buharı ve çekme işlemi yapılır. Ancak birtakım sigaralarda vaziyet olmadığından direk çekme işlemi gerçekleşir . Batarya: Aletteki enerjinin alındığı parçadır. Bataryanın kendisini şarj edebilmesi için e-sigaradaki piller olması gerekir. Elektronik sigaraya yerleştirilen pillerin batarya ortalama olarak 300 kere şarj etme durumu bulunur. Cut of: Kimi vakit elektronik sigaralar kendiliğinden voltaj kesilir kapanır. Elektronik sigarayı açabilmek için düğmeye basılması gerekir. Bazı modellerde de üstündeki ışığın yanıp sönmesinden sonrasında kapanır.


Kartuş: Elektronik sigaralar da iki türden kartuş bulunur. Atomizere birleşik likit tankı ve atomizerden ayrı olarak likit tankı olur. Fitil: Bazı e-sigaraların atomizerlerin de pamuğun yerine ip kullanılır. Started Kit: Öncesinde elektronik sigara kullanmayanlara önerilen bir settir. Elektronik sigara tutarları incelendiğinde setler daha uygundur. Dripping: Atomizer başlığın iç bölümüne likit yerleşmesidir. Şarj Aleti: E-sigaralar bir batarya ile iş yapmaktadır ve bu bataryaların da şarjının bulunması gerekir. Uygun şarj cihazı ile sigaraların şarj olması gerekir. Elektronik sigara bataryasın ömrünün uzunluğu için kaliteli şarj cihazı alınmalıdır.


Hava deliği: Elektronik sigara içe çekildiğinde buharın miktarını test edebilmek için hava deliği vardır. Hava dilekleri ile miktar ayarlaması da rahatça yapılabilir. Başlık: Atomizer başlıklara denir. Likitin geldiği pamuk ve sarılmış bobin bulunur.