Sigara kullanan kişiler, sıklıkla artan sigara fiyatlarından sık sık şikâyet etmektedirler. Bunun arasında alternatif olarak elektronik sigara yöntemine başvurmaktadırlar. 2019 senesinden beridir e sigara kullanan şahıs sayısı giderek artmıştır. Sayının bu denli artması da, e-sigara markalarının yeni seçenekler üretmesini sağlamıştır.


Elektronik sigara kullanan kişiler, sigaralarının oldukça fazla buğu çıkarmasını istemektedir. Eskiden yüksek mod ayarlı e sigaralar tercih edilirken, bugün pod modellerdeki e-sigaralar tercih edilmektedir. Dolayısıyla bunlarında değişik markaları bulunmaktadır. Aralarındaki farkları genellikle, buğu kalitesi, caka yahut fiyat belirlemektedir.


Ciğer Çekim İçin Hangi Elektronik Sigaralar Tercih Edilmelidir?


Elektronik sigara yahut halk içinde malum şekliyle içenler bilmektedir. E sigara için iki değişik metot mevcuttur. Bunlardan bir tanesi sigara içim, öteki ise ciğer çekimdir. Birbirlerinden farkları ise, çıkarmış oldukları buharlardır. Ciğer çekim tercih edilecek e sigara markası, 60 watt olarak ayarlanmalı ve ağız geniş olmalıdır.


Buhar miktarının artması, kullanılan likitten daha çok aroma alınmasını sağlamaktadır. Fakat yüksek buğu çıkarırken süratli pil tüketimi yapılmaktadır. Aynı zamanda likit de oldukça fazla kullanılmaktadır. Griffin yahut Rda benzer biçimde markalar ciğer çekim için uygundur.


Elektronik Sigara Markaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Elektronik sigara hizmeti veren pek oldukca marka vardır. Bu markalar birtakım mevzularda birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir. Smok, vaporesso, joyotech, eleaf, justfog e sigara markalarından önden gelenlerdendir. Bunlar şöyleki incelenebilmektedir.


Smok: 2010 yılında üretilen ve oldukça fazla çeşit piyasaya devam eden bir e sigara markasıdır. Kalem e-sigara yahut kuvvetli mod e-sigara modelleriyle ön plana çıkmaktadır.


Vaporesso: Bu elektronik sigara ise, malum elektronik sigaralardan daha eski bir tarihe sahiptir. 13 yıldır hizmet veren firma, ultra kuvvetli tank e sigara modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Çekim performansları oldukca iyidir ve pod mod e-sigaraları da bünyesinde bulundurmaktadır.


Joyotech: En eski köklü markalardan bir tanesi de Joyotechtir. Sade ve şık tasarımlarıyla, elektronik sigara kullanıcılarını cezp etmektedir. Uzun seneler kullanması sağlanabilmektedir.


Eelaf: Sektöre 2011 senesinde giren marka, köklü bir yer edinmeyi başarmıştır. İçim performansları ve zarif tasarımları sayesinde, elektronik sigara kullanıcılarının yakın mercekleri altındadır.


JustFog: Elektronik sigara markası pod mod modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Klasik e sigara üretimleri de yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra, sigarayı yeni bırakan kullanıcılar bu markayı oldukca sık tercih etmektedirler.


Pod Mod Elektronik Sigara Daha Mı Avantajlıdır?


Pod elektronik sigara sistemlerinde doldurulabilir tankların yerine tek kullanımlık likitler bulunmaktadır. Likit kapsülü ve coil, birbirine entegre bir halde çalışmaktadır. Sigaraya en oldukca benzetilenlerdendir. Kullan-at sistemiyle çalışmasından dolayı, her içiminde değişik ve pürüzsüz bir tat elde edilebilmektedir. E-likit, coil yâda atomizerle uğraşmak istemeyen kişiler pod mod’u kolaylıkla kullanabilmektedir. Diğer e sigaralardan daha avantajlıdırlar.


Neden Orijinal Elektronik Sigara Markaları Kullanılmalıdır?


Nasıl ki başka mamüllerin taklitleri insanlara zarar verebiliyor ve ürünlerden yarar göremiyorsa bu vaziyet e-sigara ürünleri için de geçerlidir. Sırf müsait fiyatlı olduğundan fena bir e-sigara kullanılmamalıdır. Orijinal e sigaraların içim kalitesi daha yüksektir. Daha basit fiyat-performans ilişkisi sağlanmak için özgün mamüller tercih edilmelidir.


Güvenilmeyen sitelerden alınmamalı ve almadan ilkin doğru karar verilmelidir. Kullanıcı yorumları yahut kullanan kişilerin deneyimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Birçok forumda bu mevzuda düşünce alışverişi yapılabilmektedir. Doğru yönlendirmelerle, özgün e sigara kalitesine kavuşabilmek mümkündür.


Elektronik Sigaranın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılabilir?


Elektronik sigaranın özgün olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Bunun için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birtakım noktalar vardır. Bunlar şu şekildedir.


Ambalaj kalitesi ile özgün ürüne ulaşmayı kolaylaştırabilirsiniz. Doğrulama kodu ve bandrol olan mamüller özgün bulunduğunun anlaşılmasını sağlamaktadır.

Paketin içinde ne olduğu de orijinallik mevzusunda ipucu vermektedir. İçerisinde bulunan kablo kalitesizse, o ürün özgün olmayabilir.

Yerine oturmayan yahut devamlı oynayan parçaların olması da işkillenmenize niçin olabilir. Bu parçalar özgün olmadığını gösterir.

Coilleri oldukca süratli yanıyorsa yahut sızdırma benzer biçimde durumlar gerçekleşiyorsa da, düzmece olduğu düşünülebilmektedir.

Orijinal mamüllerin dokunmatik ekranlarında problemler yaşanmaz.

Bu durumlarım olmaması için emin yerlerden alışveriş yapılması gerekmektedir.