Eski devre sigara kullanımının yerine günümüzde elektronik sigara tercih ediliyor. Birçok sigara bağımlısı ve sigara kullanımına yeni başlamış olacak olanlar bu yeni nesil sigaraların avantajlarından yararlanıyor.


Batarya alt yapısı bulunan ve  atomizerden oluşan elektronik sigara içerisindeki atomizer yardımıyla aroma sıvıları sıcaklık ile buğu haline gelir. Isı ihtiyacı bataryadan karşılanır. Nefes çekme sırasında havaya giden ve buhara dönüşen likit düzgüsel sigaranın çıkardığı dumana benzeyen bir duman çıkarır. Sorunsuz bir halde e-sigaranın tadına varmak isteyen sigara kullanıcıları elektronik aygıt hatasına maruz kalmamak için cihazlarını araştırmalıdır.


Elektronik Sigara Kullanım Aşamaları


Sigara kullanımına yeni başlamış olacak olanlar ve eski usul sigara içenler için oldukça rahat bir kullanması bulunan elektronik sigara kullanım adımları bulunmaktadır.


Elektronik Sigara Kiti


E sigarayı temin edildikten sonrasında her aygıt benzer biçimde elektronik cihazda şarj edilmelidir. Daha hemen sonra ancak bir kullanımlık olan likit kartuşları ve pod sistem ile çalışan yine kullanılabilir likit alınmalıdır.


Elektronik Sigara Likidi


E-sigaranın likit kısmında PG (Propilen Glikol), VG (Bitkisel Glikol) ve nikotin sıvıları bulunur ve bu sıvılar klasik sigara keyfini yaşatmaya çalışır. E sigarayı kullanılırken her çekişte likit ısınıyor ve buğu çıkıyor böylece istenilen zevklere nazaran farkındalık yaratılabilir.


Farklı aroma çeşitleri bulunmakla beraber sigaranın tesirini daha çok yaşamak isteyenler için nikotin payı fazla olan likitlerde bulunmaktadır.


Sigara kullanıcıları kendilerine hususi likit hazırlatabilirler ve e-sigara kullanmaya başlamadan ilkin likit bölümünü doldurmaları gerekmektedir. Doldurma düzeyi ise likit haznesine kadar olmalıdır.


Cihazı Çalıştırmak


E-sigara cihazının  şarjı dolduğundan güvenilir olduktan sonrasında ve likit kartuşun boşluğa yerleştiğinden güvenilir olunmalıdır. Tüm parçalar yerine oturduktan sonrasında cihazın açılma düğmesine basılabilir.


Daha öncesinde klasik sigara kullananlar soluk çekme işlemini daha rahat yapabileceklerdir. Nefes çekme aşamasında cihazda bulunan butona basılmalı ve soluk alma ile butona basma işlemi aynı anda yapılmadığında ağza sıvı gelmektedir. Bu durumda elektronik sigara kullanması yanlış uygulanmış olur. Bütün cihazlarda başlama butonu bulunmaktadır.


Elektronik Sigara İçim Yöntemleri


Elektronik sigara kullanması öğrenildikten sonrasında sıra içim yöntemlerine gelmektedir. Nasıl içileceği kullanıcının deneyimlerine bağlı olsa da en fazlaca malum metot Mouth to Lung (MTL) dir. Klasik sigara içenlerin kullandığı bu metot daha çok buğu çıkarması ve boğazdaki tahrişi hafifletmesi nedeni ile tercih edilen yöntemler arasındadır.


Ayrıca  nikotin düzeyi fazla olan likit kullanımında aynı edinim yaşanmakta ve sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kullanıcılar açısından nikotinin azca bulunması bağımlılığı azaltmaktadır.


Bir başka içme yöntemi ise Direct Lung (DL) dir. Bu metot sigara içenler tarafınca nargile yöntemi olarak da bilinir. Direct Lung (DL) ile içilen sigara buharın doğrudan ciğerlere ulaşmasına niçin oluyor ve aromanın tam anlamıyla hissedilmesini sağlıyor. Yoğun buğu ve aroma sebebiyle nargile içimine benzetilmiştir.


E Sigaranın  Avantajları


E sigaranın klasik sigaralara nazaran birçok pozitif yanları bulunmaktadır. E sigara arasında bulundurduğu zararı olan maddelerin payı açısından öteki sigaralara nazaran azdır. Çeşitli aroma alternatifleriyle kullanıcılara seçim şansı sunar.


Yanma vakasının meydana gelme imkânı bulunmadığı için karbon monoksit ve benzeri gazların dışarıya verilme olanağı yoktur. Sigaralara gelen zamlar sebebiyle tutarları artan sigara çeşitlerine nazaran e-sigara daha müsait fiyatlı olmaktadır. Kullanıcılar ateş yakmadığı için yangın benzer biçimde olayların meydana gelme riski bulunmamaktadır.


Çantaya yada ceplere kolaylıkla sığmasından ötürü ve özenle tasarlanmış görünümleri aksesuar havası vermektedir. Tütün benzer biçimde veya öteki sigara içimlerinde olup biten diş sararması benzer biçimde sorunlara niçin olmaz. Elektronik sigara kapıda ödeme sistemi ile ihtiyacınız olan şeyi internet internet sitemizden temin edebilirsiniz.