Elektronik sigara yaşamına yeni giriş yapmış kullanıcılar, gün geçtikçe öğrenmeleri ihtiyaç duyulan pek oldukca yeni kavramla ve kullanım şekli ile karşılaşıyorlar. Elektronik sigaranın iyi mi taşındığı ve iyi mi içildiği kadar elektronik sigara iyi mi doldurulur sorusunun da kesinlikle yanıtlanması ve zihinlerde oluşan sual işaretlerinin giderilmesi gerekiyor. 

 

Elektronik sigaranıza likit doldurma işlemini iyi mi yapacağınız mevzusunda herhangi bir bilgiye haiz değilseniz de korkmanıza gerek yok. Çünkü keyif dolu bir elektronik sigara deneyimi için e-sigara kullanıcılarının beklentilerine hızla yanıt veren E-buhar ailesi olarak bugün sizler için hazırladığımız içeriğimizde elektronik sigara iyi mi doldurulur konusunu mercek dibine alıyoruz. 

 

İçeriğimizi dikkatle inceledikten sonrasında elektronik sigara likit tankını hatasız bir biçimde iyi mi doldurmanız icap ettiğini öğrenerek elektronik sigara deneyiminizi daha üst noktalara taşıyabilirsiniz. O şekilde isterseniz lafı daha çok uzatıp zaman kaybetmeden içeriğimize süratli bir biçimde giriş yapalım!

Püf Noktalarıyla Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur?

Elektronik sigara iyi mi doldurulur sorusunun cevabı, elektronik sigara kullanımına yeni başlayanların e-sigara ile alakalı edinmeleri ihtiyaç duyulan en temel bilgilerden bir tanesidir. Bu nedenle e-sigara likit dolumu hakkındaki en doğru bilgilerin öğrenilmesi, ilerleyen süreçte elektronik sigara içim keyfinin de artmasına destek olan en mühim kriterlerden bir tanesidir. Peki fakat elektronik sigara iyi mi doldurulur? 

Bu suali aslına bakarsak iki değişik biçimde yanıtlamak olası, şu sebeple elektronik sigaraların kartuşlu ve tanklı olmak suretiyle iki değişik çeşidi bulunuyor. Bu sebeple de elektronik sigara likitinin dolum şekli cihazın türüne bağlı olarak değişim gösteriyor. Dilerseniz öncelikle tankı bulunan elektronik sigara iyi mi doldurulur sorusunu yanıtlayalım.

Tanklı Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur? 


1. Ağızlığı Çıkarın

Elektronik sigara likit dolumu esnasında ilk yapmanız ihtiyaç duyulan ağızlığı cihazdan ayırmak olmalıdır. Sonrasında alt kısımda bulunan elektronik sigara tankını yavaşça çekin. Eğer elektronik sigara likitinde devamlı olarak değişim yapıyorsanız tatların birbirine karışmaması adına bu noktada tankı temizleyebilirsiniz.

2. Coili Likit ile Islatın

Elektronik sigara tankını temizledikten sonrasında coilde bulunan pamuk deliklerine birer damla likit damlatmanız gerekiyor. Bu aşamada deliklerin içini likit ile doldururken olası olabildiğince dikkatli olmanız gerekiyor. Likitin dağılmaması adına coili işaret ve baş parmağınızın içinde yatay bir halde tutmanızı öneririz.


Ek olarak likitin coildeki pamuğu tamamen ıslattığından güvenilir olmanız gerekiyor. Aksi takdirde elektronik sigara ateşlendiğinde pamuk ıslanmadıysa bu konum coilin yanmasına niçin olabilir. Bu da likitin tadını direkt etkisinde bırakır ve ortaya acı ve yanık bir tat çıkar.


Coil ile alakalı yaşamış olduğunuz sorunları en aza indirmek için Elektronik Sigarada Yaşanan Coil Sorunları ve Çözümleri başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

3. Tankın Tümünü Likit İle Doldurun

Şimdiki aşamada elektronik sigara tankına da e-likiti ilave etmeniz gerekiyor. Bu bölümde tankın tamamını likit sıvısı ile doldurmak oldukca büyük bir hata olacaktır. Bunun yerine tankın yalnızca bir bölümünü doldurmanız gerekiyor.


Tankı elektronik sigara likiti ile doldurmak için tankın üst kısmını ilk önce tankın üstünü sökün. Ardından içinde likitin bulunmuş olduğu küçük şişenin kapağını açın ve damlalığa birkaç damla elektronik sigara likiti damlatın. Sonrasında damlalığı tankın içerisine doğru tutarak tankın yan kısmında bulunan işarete kadar likit sıvısı ilave edin.


Elektronik sigara tankının merkez bölümü aslına bakarsak buharlaşan sıvıyı direkt içinize çektiğiniz alandır. Bu  sebeple tankın içine likit ilave ederken merkez boruya likitin damlamadığından da güvenilir olmanız gerekiyor. Çünkü likit bu parçaya damladığında bu konum likiti hemen hemen sıvı haldeyken soluyacağınız anlamına gelir.

4. Cihazınızı Yeniden Birleştirin

Elektronik sigara tankını doldurduktan sonrasında dikkatli bir biçimde tekrar ağızlık bölümünü takarak üzerini vidalayabilirsiniz. Sonrasında coili yeniden yerine yerleştirmeli ve arkasından taban kısmınını da tekrar vidalamalısınız.

 

5. Bir Süre Bekleyin

Elektronik sigaranızı kullanmadan ilkin coil pamuğunun tamamen ıslanması ve arzu ettiğiniz kıvama yetişmesi için ortalama 2-3 hatta mümkünse 10 dakika süresince beklemeniz gerekiyor. Yeteri kadar bekledikten sonrasında şayet bahsettiğimiz adımları doğru ve eksiksiz uyguladıysanız elektronik sigaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz!

Alttan Tanklı Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur?


1. Coili Çıkarın

Taklı elektronik sigaraların genelinde coil alt kısımda yer almaktadır. Bu nedenle öncelikle yapılması ihtiyaç duyulan elektronik sigaranın alt bölümünde yer edinen metalin sökülmesidir. Sonrasında ise coil kaydırılarak elektronik sigaranın dışına çıkarılır. 

Bu aşamada tıpkı tanklı elektronik sigara modellerinde olduğu benzer biçimde şayet aromalı likit kullanıyorsanız ve likitte devamlı olarak değişim yapıyorsanız kazanmış olduğunuz lezzetin değişmemesi adına elektronik sigarayı temizleyebilirsiniz.

2. Coili Islatın

İkinci aşamada ise coile bir damla likit sıvısı damlatarak tekrar elektronik sigaraya takmanız gerekiyor.

3. Tankı Likit İle Doldurun

Elektronik sigaranızın metal tabanını dikkatli bir biçimde söktükten sonrasında elektronik sigara tankına ulaşmanız olası. Likit damlalığını tankın içerisine yerleştirdikten sonrasında en çok noktaya ulaşana kadar likit ilave edebilirsiniz.

4. Elektronik Sigaranızı Birleştirin

Tankı likit ile doldurduktan sonrasında tıpkı öteki teknikte olduğu benzer biçimde elektronik sigara parçalarını tekrar bir araya getirmeniz gerekiyor. Sonrasında birkaç dakika süresince bekledikten sonrasında elektronik sigaranızı kullanmaya başlayabilirsiniz!

Kartuşlu Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur? 

Kartuşlu elektronik sigaralar pek oldukca e-sigara kullanıcısı tarafınca tercih edilmektedir. Eğer kartuşlu elektronik sigaranız tekrar dolum özelliğine sahipse aşağıdaki adımları inceleyerek doldurabilirsiniz.


Kartuşlu elektronik sigara dolumu için öncelikle e-sigara tankını 45 derecelik açı ile tutmanız gerekiyor. Ardından içerisine elektronik sigara likiti ilave edebilirsiniz. Sonrasında yeniden 45 derecelik bir açı ile tankı elektronik sigara piline bağlayabilirsiniz. 

Tıpkı tanklı elektronik sigara dolumunda olduğu benzer biçimde bu seçenekte de elektronik sigarayı tamamen doldurmamanız icap ettiğini de bir kere daha hatırlatalım.


Sizler için elektronik sigara iyi mi doldurulur sorusunu iki değişik biçimde yanıtlamaya çalıştık, yararlı olacağını umuyoruz. Son olarak yeni bir elektronik sigaraya gereksinim duyduğunuzda bu mevzuda E-buhar kalitesine güvenebileceğinizi de belirtelim.